Anasayfa Sohbet Güzel Sözler Kadınca Mizah Astroloji Msn Oyun İletişim

Bugün:

.
  Sohbetviva Menü
Ana Sayfa
Sohbet Odaları
Program Arşivi
Fıkra
Telefon Şakaları
Kadınca
Astroloji - Burçlar
Aşk - Sevgi
Bilmeceler
Komik Videolar
Oyun Salonu
Komik Film
Hazır Mesajlar
İlginç Bilgiler
Gazeteler
Msn Messenger
Duvar yazıları
Komik Sesler
Astroloji - Burçlar


+
Günlük Falınızı Okuyun!+ Astroloji Nedir ?

Gökyüzündeki cisimlerin konumu ile dünyada ki ve insan yaşamındaki olaylar arasındaki ilişkileri araştırır. Güneş'in, Ay'ın ve Planet'lerin belirli konumları ile aynı zamanda meydana gelen olayları ve bunların etkilerini gözler.
Astroloji, Güneş, Ay ve planetlerin belirli zaman aralıklarında gökyüzünde hangi konumda bulunduğunu hesaplayan "Ephemeris"adı verilen cetvellerden yararlanır. Gökcisimlerinin konumu, bu cetvellerden bulunarak kişilerin horoskopları (Yıldız Haritası) çıkarılır.
12 burç ise Dünya ve Güneş etrafında belirli bir çizgiyi takip ederek yaklaşık olarak 360 derecelik bir ekliptik çemberi oluşturur. Ekliptiğin 30 derecelik eşit 12 parçaya bölünmesi ile 12 burç ortaya çıkmıştır. Örneğin, doğum sırasında güneş 3. burçtaysa kişinin burcu İkizler olur.
Yıldızlar içerisinde Güneş, en güçlüsüdür. O astrolojide ki belirli bir burçta doğan bir insanın, kişiliğini öylesine renkli bir şekilde etkiler ki, güneşin o günkü durumu iyi hesaplanırsa kişinin özellikleri şaşılacak derecede doğru olarak belirlenebilir.
Bu elekromanyetik titreşimler kişilerin doğdukları burcun, verdiği karakter özelliklerini ömür boyu etkilemeye devam edeceklerdir. Güneş, insanların duygu ve davranışlarını incelerken göz önünde bulundurulması gereken tek faktör olmamakla birlikte, diğer öğeler içerisinde en önemlisidir.


+ Burç Nedir ?

Babillilerin gökyüzünü daire olarak kabul edip evlere ayırmasından sonra buralara burçlar yerleştirilmiştir. Gökyüzü haritasında olduğu gibi her bir burç, 30 derecelik bir bölüme yerleştirilmiştir. Burçlar, Koç Burcu ile başlar ve Balık Burcu ile biter.

Koç (Aries) 21 Mart - 20 Nisan
Boğa (Taurus) 21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler (Gemini) 21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç (Cancer) 22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan (Leo) 23 Temmuz - 22 Ağustos
Başak (Virgo) 23 Ağustos - 22 Eylül
Terazi (Libra) 23 Eylül - 23 Ekim
Akrep (Scorpio) 24 Ekim - 22 Kasım
Yay (Sagittarius) 23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak (Capricorn) 22 Aralık - 20 Ocak
Kova (Aquarius) 21 Ocak - 18 Şubat
Balık (Pisces) 19 Şubat-20 Mart

Yükselen Burç Nedir ?

Yükselen Burç, astrolojide doğmuş olduğunuz zaman ve yerin konumuna göre güneşin o gün itibariyle battığı yerin tam karşısında yer alan noktadır. Kişinin kendini nasıl gördüğünü, nasıl hissettiğini, dış dünya ile olan her türlü davranış şeklini ve ilişkilerini gösterir. Aynı zamanda kişinin gerçekleri nasıl gördüğünü, ve kendini dış dünyaya ortaya koyuş biçimini de gösterir.
Doğum haritasında ruh ile en çok bağlantısı olan nokta olarak kabul edilen yükselen burcun, geleneksel astrolojide kişinin fiziksel bedeni ile dış görünüşünü de etkilediği kabul edilir. Yaklaşık 2 saatte bir burç değiştiren yükselen burcu bilmek için doğmuş olduğunuz saate ihtiyaç vardır. Doğum saatinizden uzak olan her 4 dakikalık zaman birimi yükselen burcunuzu 1 derece değiştirecektir.


+ Nasıl Bir Yapıya Sahipsiniz?

Astrolojide her burç kendine özgü bir niteliğe sahiptir ve bu sizin yapınız hakkında önemli ipuçları verir. Burçlar Öncü, Sabit ve Değişken olmak üzere üç nitelik altında toplanmışlardır.
Öncü Burçlar Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak'tır. Sabit Burçlar Boğa, Aslan; Akrep ve Kova'dır, Değişken Burçlar ise İkizler, Başak, Yay ve Balık'tır. Bir gök haritası yorumlanırken gezegenlerin çoğunun hangi nitelikte bulunduğuna dikkat etmek o harita hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmamıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır.
Öncelikle burcunuzu, yükselen burç ve ay burcunuzu biliyorsanız bu ilksel üçlünün hangi niteliklere sahip olduğuna dikkat ederek nasıl bir yapıya sahip olduğunuzu daha iyi anlayabilirsiniz.